Współpraca zagraniczna

Zdjęcie Artykułu

Miasto Kutina

Miasto Kutina liczące nieco ponad 20.000 mieszkańców położone jest ok. 70 km na południowy wschód od stolicy Chorwacji, Zagrzebia.

Kutina jest partnerskim miastem zaprzyjaźnionego z Powiatem Lubelskim Powiatu Main–Kinzig. Współpraca Powiatu Lubelskiego z Kutiną rozpoczęła się od udziału Powiatu Lubelskiego w 59. Targach Wächtersbach. Nawiązane podczas udziału w tej imprezie znajomości przyniosły konkretne efekty w postaci udziału Klubu Kulturalnego „HUSAIN” podczas Dożynek Powiatu Lubelskiego i Gminy Konopnica – Radawiec 2008.

Klub Kulturalny „HUSAIN” istnieje od ponad 25 lat. Wykonuje autentyczne piosenki i tańce z regionu Moslavina, jak również tradycyjne regionalne piosenki i tańce z innych regionów Chorwacji m.in. Poslaviny, Bilogóry i Slavonii. Klub pracuje w 3 grupach: folkowej (taniec), śpiewaczej oraz muzycznej. W skład grupy muzycznej wchodzi 8 osób. Grają na instrumentach smyczkowych. Grupa śpiewaków liczy 12 osób. Klub Kulturalny „HUSAIN” brał udział w wielu imprezach folklorystycznych w Chorwacji oraz poza granicami kraju: byli m.in. we Francji, Czechach, Węgrach, Austrii, Słowenii. W 2008 roku mogliśmy poznać ich twórczość podczas Dożynek Powiatowych.

Powrót