Zawodnicy UKS DYS w Białymstoku

27-06-2016

W czwartek 23 czerwca 2016 r. w hali sportowej w Białymstoku odbyły się Regionalne Rozgrywki Klubów Sportowych Orange, w których wzięli udział zawodnicy reprezentujący powiat lubelski - przedstawiciele Uczniowskiego Klubu Sportowy DYS.

UKS DYS istnieje od ponad roku i zrzesza obecnie ponad 70 dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Wśród zawodników znajdują się również osoby niepełnosprawne, dla których treningi sportowe stanowią formę rehabilitacji i terapii. Zawodnicy poza doskonaleniem swoich sportowych talentów uczą się współpracy i szacunku do drugiego człowieka.

Podczas rozgrywek wszystkich zawodników dopingowali znani, polscy sportowcy: Jerzy Dudek, Milena Radecka i Tomasz Jankowski. Drużyny rywalizowały ze sobą o miejsca na podium w specjalnie opracowanych konkurencjach, będących połączeniem pięciu dyscyplin: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz lekkoatletyki. Na podium stanęli zawodnicy z następujących klubów: pierwsze miejsce zajął klub sportowy SKS ZPO Brańszczyk, drugie SPK Białystok, a  trzecie SKS Maraton. Sportowe wydarzenie zakończyło się dodatkową atrakcją meczem Dzieci kontra Gwiazdy.

Sport kształtuje charakter, uczy wytrwałości, konsekwencji i odwagi. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, a zwycięzcom życzymy utrzymania najwyższej formy do przyszłego roku.