Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Za nami XXII Gala Młodzieżowych Orkiestr Dętych

18-06-2019

9 czerwca w amfiteatrze przy Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyła się XXII Gala Młodzieżowych Orkiestr Dętych.

Po Mszy św. w intencji uczestników gali orkiestry dęte przemaszerowały główną ulicą miasta w widowiskowej paradzie. Wzdłuż trasy licznie zgromadzili się mieszkańcy Bychawy i okolic.

Po uroczystym rozpoczęciu gali przez Starostę Lubelskiego Zdzisława Antonia oraz Dyrektora Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego Henryka Dudziaka popisy artystyczne orkiestr zainicjowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Henryczki” z Bychawy. W gali brały udział orkiestry dęte z Bychawy, Łącka, Głuska, Obroszyna (Ukraina), Poniatowej i Dubna (Ukraina) oraz Niedrzwicy Kościelnej, Strzyżewic i Motycza.

Wydarzeniu towarzyszyły również turnieje piłki plażowej i nożnej, występ Zespołu Pieśni i Tańca UMCS z Lublina oraz widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Burmistrz Bychawy Janusz Urban w imieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bychawie Grzegorza Szaconia i mieszkańców gminy Bychawa podziękował Dyrektorowi Henrykowi Dudziakowi za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz krzewienia kultury muzycznej w Bychawie i poza jej granicami oraz za pełne oddania i profesjonalizmu zaangażowanie okazywane w prowadzeniu orkiestry, której występy uświetniały uroczystości o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

Powrót