Aktualności

Zdjęcie Artykułu

XI Powiatowy Przegląd Jasełek w Krzczonowie

29-01-2016

Ponad 300 młodych artystów z powiatów lubelskiego i świdnickiego przyjechało w czwartek 28 stycznia do Krzczonowa, by wziąć udział w 11 Powiatowym Przeglądzie Jasełek. Na scenie miejscowego ośrodka kultury zaprezentowało się 12 grup teatralnych ze szkół i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Każdy z zespołów, oprócz braw od widzów, otrzymał za swoje występy specjalne statuetki i nagrody rzeczowe, a najlepsi artyści odebrali również nagrody indywidualne za kreacje aktorskie, kostiumy, dobór rekwizytów i walory wokalne.

W najmłodszej kategorii wiekowej odebrali je Julia Gustaw, Staś Kasprzak, Kornelia Sak i Amelia Styk z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Krzczonowie.
W kategorii klas I - III podstawówek jury doceniło: Jagodę Trumińską, Kamila Pielechę, Marię Gąbkę, Marię Stachyrę, Olę Szwałek, Julię Augustynowicz i Michała Flisa z SP w Kosarzewie; Dominikę Prokop, Edytę Kowalczyk, Jakuba Lubańskiego i Liliannę Pankowską z SP w Ciecierzynie; Gabrielę Nawłatynę, Mikołaja Stankiewicza i Natalię Styk z SP w Krzczonowie; oraz Aleksandrę Grzegorczyk, Karolinę Malicką, Wojciecha Trześniewskiego i Jacka Gąsiora z SP w Prawiednikach.
Za indywidualne występy w wykonaniu uczniów starszych klas szkół podstawowych członkowie komisji nagrodzili: Klaudię Hajduk, Zuzannę Pielechę, Mateusza Ziętka, Natalię Pawłat, Martynę Rafał, Patrycję Romanek i Daniela Kwiatosza z Sp w Giełczwi; Przemysława Jaszcza, Radosława Królikowskiego, Katarzynę Szczygieł i Dawida Walczewskiego z SP w Nasutowie oraz Milenę Pomorską, Aleksandrę Borysławską i Aleksandrę Urban z SP w Jakubowicach Konińskich.
W najstarszej kategorii wiekowej - gimnazjalistów, jury najbardziej spodobały się występy: Mikołaja Bisa, Natalii Bławackiej, Pauliny Jones, Kamili Połeć, Rafała Banaszkiewicza i Jakuba Gruli z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach oraz Dominiki Mamcarz, Aleksandry Wardy, Anny Omiotek, Klaudii Poniewozik, Sary Sawickiej, Klaudii Mardoń i Kamili Bartoszek z Drużyny Harcerskiej w Krzczonowie.
Jurorzy docenili również niepełnosprawnych artystów Jakuba Urbana, Łukasza Kłodnickiego, Dariusza Skrzypka i Łukasza Mroza z SOSW w Bystrzycy oraz Mariusza Wardy, Kacpra Chrześcijana, Mateusza Oleksaka, Weronikę Oleszek i Krystiana Migryta z SOSW w Załuczu.
Statuetki, nagrody książkowe i inne upominki, podczas czwartkowego przeglądu wręczali: wójt gminy Krzczonów Katarzyna Bryda, Dariusz Gajo z zarządu powiatu w Lublinie, proboszcz parafii w Krzczonowie ksiądz Waldemar Nieckarz oraz dyrektor miejscowej szkoły podstawowej Danuta Poniewozik i gimnazjum - Paweł Pruś.
Organizatorami imprezy byli 37 Drużyna Harcerska "Ogniki", Szkoła Podstawowej i Gimnazjum oraz Regionalny Ośrodek Kultury i Sportu w Krzczonowie.

Powrót