Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wyjazd Studyjny do fabryki samochodów Volkswagen w Polkowicach

28-05-2015

W dniach od 18.05.2015 r. do 20.05.2015 r. w ramach projektu „Szkoły dobrych umiejętności” uczestnicy Szkolnej Pracowni Diagnostycznej wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Fabryki Samochodów Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. H. Dobrzańskiego w Bychawie, Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach wraz z opiekunami: Robertem Śmiechem, Andrzejem Pietrzakiem i Mariuszem Adamczykiem.

Głównym celem wizyty w fabryce było zapoznanie uczniów ze złożonymi procesami technologicznymi, nowoczesnym parkiem maszynowym, metodami organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem oraz sposobami zapewnienia bezpieczeństwa w pracy. Wszyscy mieli możliwość bliższego poznania procesu produkcji silników, a w szczególności produkcji innowacyjnego silnika MDB. Zwiedzili halę produkcyjną wraz z nową linią obróbki bloków silnika MDB.

Wizyta w fabryce wywarła na uczestnikach ogromne wrażenie, młodzież zadawała wiele konstruktywnych pytań dotyczących produkcji i montażu głównych podzespołów silników. Uzyskane informacje będą pomocne w dalszej nauce, a następnie w pracy zawodowej.

Taki wyjazd studyjny dla uczniów, to doskonała forma szkolenia wyjazdowego.

 

Powrót