Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wiosenne inwestycje drogowe

17-03-2014

Za kilka miesięcy w powiecie lubelskim przybędzie kolejnych kilkanaście kilometrów lepszych dróg. Jedną z najpoważniejszych inwestycji będzie przebudowa ciągu złożonego z dwóch tras, który zostanie wykonany dzięki wsparciu budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Zarząd Dróg Powiatowych właśnie ogłosił przetarg na modernizację ponad 10 kilometrów dróg Jastków - Sieprawice - Tomaszowice i Bogucin - Sługocin - Sieprawki. 

W pierwszym przypadku drogowcy mają przebudować ponad 3,5 kilometra nawierzchni i wykonać chodnik o długości 700 metrów w Tomaszowicach i Tomaszowicach Kolonii. 

Druga inwestycja będzie realizowana na terenie dwóch gmin - Jastków i Garbów. W gminie Jastków ma być poprawiona nawierzchnia na ponad 4-kilometrowym odcinku drogi Bogucin - Sługocin - Sieprawki, a także ułożone 400 metrów chodnika i wykonane parkingi o łącznej powierzchni prawie 700 metrów kwadratowych. Na terenie gminy Garbów zostanie wykonane połączenie drogi powiatowej z krajową trasą nr 17. W sumie drogowcy wykonają nawierzchnię na odcinku prawie 2,5 kilometra oraz niecałe 1,5 kilometra chodnika z parkingiem przy szkole w Bogucinie. 

Przetarg na wykonanie tych robót powinien zostać rozstrzygnięty w kwietniu, natomiast wszystkie prace mają być wykonane do 28 sierpnia tego roku.
 
Połowę kosztów samorząd powiatowy otrzyma z budżetu państwa, natomiast resztę zapewni razem z gminami, na których terenie znajdują się wspomniane odcinki dróg.

Razem z gminami powiat lubelski w najbliższych miesiącach zamierza zrealizować także kilka innych, ważnych inwestycji. Chodzi m.in. o wspólną z gminami Bychawa i Jabłonna, przebudowę trasy Bychawa (ul. Mickiewicza) - Olszowiec - Piotrków - Kolonia o łącznej długości prawie 3,5 kilometra. Przetarg na wykonanie tych robót powinien być rozstrzygnięty pod koniec marca, a termin realizacji wyznaczono na 30 czerwca. W tym samym czasie, na terenie gminy Niemce, powinien być przebudowany 400-metrowy odcinek drogi Lubartów - Annobór - Nowy Staw - Niemce. 

Miesiąc później mają się zakończyć prace na trasie Leonów - Włóki - Charlęż - Zawieprzyce - Wólka Zawieprzycka. W tym przypadku do przebudowy jest przewidziany odcinek o długości 2,5 kilometra na terenie gminy Niemce. 
Powrót