Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wielki Mecz

07-10-2013

W sobotę 5 października w hali Globus w Lublinie 60-te urodziny obchodził jeden z Polskich najlepszych siatkarzy - Tomasz Wójtowicz. Dodatkową atrakcją imprezy było towarzyskie spotkanie obecnego mistrza Polski Asseco Resovii Rzeszów i trzeciego w ubiegłym sezonie Jastrzębskiego Węgla.

Na początku imprezy życzenia jubilatowi składali oficjele oraz przyjaciele. Cztery tysiące przybyłych kibiców mogło wysłuchać wspomnień Tomka Wójtowicza z czasów jego triumfów: 

- W 1974 udało nam się zdobyć złoty medal mistrzostw świata i postanowiliśmy świętować w hotelu w Meksyku z innymi drużynami. Zrobiliśmy wtedy sobie w barze samoobsługę, odsunęliśmy barmana, który swoją drogą był uzbrojony, i zaczęliśmy się częstować trunkami. Zabawa trwała do rana, a przed wyjazdem na lotnisko kierownik hotelu wybiegł za naszym autokarem i chciał, żebyśmy zapłacili 5 tysięcy dolarów rachunku. Nasz kierownik drużyny powiedział wtedy tylko: "moi chłopcy piją tylko mleko"! I wyjechaliśmy... - powiedział ze śmiechem Wójtowicz.
Podczas składania życzeń Prezydent Lublina – Krzysztof Żuk zaznaczył, że uroczystość traktuje jako początek budowania Lublina jako nowego centrum siatkówki.
Tomasz Wójtowicz jak przystało na Jubilata z energią zdmuchnął świeczki na pięknym torcie w kształcie boiska siatkarskiego, wysłuchał odśpiewanego przez kibiców „Sto Lat” i dał sygnał do rozpoczęcia meczu. 
Sobotni mecz to ostatni sprawdzian drużyn, dla których już za tydzień rozpoczyna się sezon ligowy. Jak przystało na „topowe” ekipy w kraju Resovia Rzeszów  i Jastrzębski Węgiel pokazały licznie zgromadzonym kibicom siatkówkę z najwyższej półki. Świetne ataki, zacięta obrona i skuteczne bloki czyli to co zaprezentowały obydwie ekipy pokazało piękno siatkówki. Zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:1 dla aktualnego mistrza Polski Asseco Resovi, jednakże Jastrzębski Węgiel nie łatwo sprzedał skórę, co wróży interesujący sezon nadchodzącej ligi. Mecz był wspaniałą okazją do podejrzenia najlepszych siatkarzy w Polsce co czujnie śledziła drużyna naszego Powiatu.
Cieszy fakt organizacji kolejnej wspaniałej imprezy siatkarskiej w Lublinie. Jednocześnie wyrażam nadzieję, że słowa Prezydenta Żuka się urzeczywistnią i Lublin pojawi się na siatkarskiej mapie Polski, by liczni kibice naszego regionu mieli okazję wspierać Lubelskich zawodników w meczach z najlepszymi drużynami z kraju. 
Tomkowi Wójtowiczowi jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia stu lat i wszystkiego co najlepsze. 
Tekst i foto
Tomasz Banaszek
Kapitan drużyny Powiatu Lubelskiego
Powrót