Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Udane zakończenie sezonu w Biłgoraju

07-12-2015

W dniach 5 – 6 grudnia 2015 roku w Biłgoraju rywalizowali najlepsi juniorzy Województwa Lubelskiego w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Ostatnie zawody sztangistów w tym roku były nadzwyczaj udane dla młodzieży z GLKS ,,POM-ISKRA‘’ Piotrowice. Zarówno indywidualnie jak i w drużynie juniorzy z Piotrowic zajęli miejsca na podium.

Kolejny raz klasą dla siebie była Marlena Polakowska. Startując w kategorii 53 kilogramów uzyskała w dwuboju 145 ( 68 – 77) kg pokonując Agnieszkę  Kuczmaszewską  z Agrosu Zamość  143 (65-78) kg i Elżbietę Bielak 128 (56-72) kg ze Znicza Biłgoraj. Taka sama kolejność zawodniczek była w punktacji na najlepszą zawodniczkę Turnieju: Marlena Polakowska uzyskała 220,1 pkt., druga była Agnieszka Kucmaszewska z wynikiem 215,7 punktów, na ostatnim stopniu podium uplasowała się zaś Elżbieta Bielak z wynikiem 193,1 pkt.

W grupie do 17 lat po raz pierwszy wystartowały kolejne zawodniczki POM-ISKRA -  Iwona Sidor w kategorii + 69 kg zajęła II m z wynikiem 64 kg.  W tej samej kategorii Ania Skowronek zajęła III miejsce z wynikiem 62 kg. Z kolei w kategorii do 53 kg Aniela Fornal była IV z wynikiem 58 kilogramów.

Wśród mężczyzn w grupie do 20 lat bezkonkurencyjny okazał się Rafał Siek, który w kategorii 77 kilogramów uzyskał w dwuboju  248 (110-138) kilogramów. Podobnie Konrad Mikuła startując w kategorii 85 kg z wynikiem 229 (104-125) kilogramow okazał się najlepszy. W punktacji na najlepszego zawodnika turnieju zwyciężył Rafał Siek z wynikiem 316,1 punktów, tuż za nim uplasowali się Dominik Bachta z Agrosu Zamość - 293,7 punktów oraz Michał Janusz z Wisły Puławy 289,5 pkt.

W grupie młodzików do 17 lat w kategorii 77 kg Tymoteusz Malinowski z wynikiem 169 (76-93) kilogramów zajął III miejsce. W tej samej kategorii Adrian Wójcik był siódmy (129 kg), tuż za nim uplasował się Marcin Romanek (126 kilogramów). W kategorii 85 kilogramów Karol Warda był czwarty, uzyskując rezultat 158 kg. Kamil Ciężak wystąpił w kat 94 kg i z wynikiem 120 kg był dziewiąty. W kategorii + 94 kg Bartek Adynowski  zajął piąte miejsce z wynikiem 161 kg.

Podczas turnieju  rozgrywano  również  ostatni z czterech rzutów Wojewódzkiej  Ligi  Juniorów. Wśród chłopców zawodnicy GLKS „POM-ISKRA’’ Piotrowice zdobyli brązowe medale uzyskując wynik 3405,6 punktów. Zwyciężyła drużyna LKS ,,Znicz’’ Biłgoraj (3603,4 punktów) przed CK Kobylany (3458,5 punktów).

Start w Biłgoraju to ukoronowanie ciężkiego sezonu w podnoszeniu ciężarów, który okazał się bardzo udany dla zawodników z POM-ISKRA. Liczymy, że już wkrótce będziemy mieli okazję cieszyć się ze zwycięstw zawodników z Piotrowic na Mistrzostwach Świata i Olimpiadach.