Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie naszych szkół poszerzają doświadczenie zawodowe

13-05-2015

Praktyki zawodowe dla uczniów u pracodawców to jedno z działań realizowanych w ramach projektu „Szkoły dobrych umiejętności”. Jego założeniem jest m.in. rozwój praktycznych umiejętności zawodowych uczniów, wymaganych w życiu społecznym i na rynku pracy, które prowadzą do podniesienia kwalifikacji zawodowych oraz wzrostu zdolności do zatrudnienia.

W ostatnim czasie 32 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Bełżycach oraz z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli odbyli 10 dniowe praktyki zawodowe w „Domu Pszczelarza” w Kamiannej (powiat nowosądecki, woj. małopolskie). W trakcie praktyk uczniowie zapoznali się z organizacją i nadzorem procesów pracy i produkcji w działalności gastronomicznej. Nabyli umiejętności związane z pracami w dziale obróbki wstępnej surowców, sporządzanie potraw, planowanie jadłospisów oraz obsługi konsumenta. Zapoznali się również z zasadami produkcji miodu i wyrobów pszczelarskich.

Ponadto również w ramach projektu „Szkoły dobrych umiejętności” zorganizowano atrakcyjny wyjazd studyjny dla 60 uczestników Szkolnych Pracowni Diagnostycznych na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne MOTOR SHOW do Poznania. Targi te stanowią ważne źródło informacji o nowościach i premierach na rynku motoryzacyjnym. Uczniowie z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. H. Dobrzańskiego w Bychawie oraz Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach zapoznali się z nowinkami z zakresu motoryzacji oraz bogatą ofertą premierowych modeli samochodów, motocykli, kamperów oraz uczestniczyli we wspaniałych pokazach. Wyjazd studyjny okazał się niezwykle cennym doświadczeniem dla naszych uczniów, a udział w tak prestiżowej imprezie dał im możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności niemożliwych do zrealizowania w czasie zajęć stacjonarnych prowadzonych w szkołach. Nie można zapominać również o tym, iż w czasie wyjazdów poza teren naszego regionu uczniowie mają możliwość poznania nowych, atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc.

Powrót