Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Tegoroczne inwestycje w ramach NPPDL zakończone

05-11-2014

Powiat Lubelski zakończył realizację tegorocznych inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Z pomocą budżetu państwa samorząd powiatowy przebudował ciąg dróg Jastków - Sieprawice - Tomaszowice i Bogucin - Sługocin - Sieprawki. Łączna długość tras, położonych na terenie gmin Jastków i Garbów, to ponad 10 kilometrów.
 
W gminie Jastków została poprawiana nawierzchnia na ponad 4-kilometrowym odcinku drogi. Oprócz tego powstało 400 metrów chodnika w Tomaszowicach i Tomaszowicach Kolonii oraz parkingi o łącznej powierzchni prawie 700 metrów kwadratowych. Na terenie gminy Garbów zostało wykonane połączenie drogi powiatowej z krajową trasą nr 17. W sumie drogowcy położyli nawierzchnię na odcinku prawie 2,5 kilometra oraz wykonali niecałe 1,5 kilometra chodnika z parkingiem przy szkole w Bogucinie.
 
Wszystko kosztowało niespełna 4,5 miliona złotych. Połowę kosztów samorząd powiatowy otrzymał z budżetu państwa, natomiast resztę zapewnił razem z gminami, na których terenie znajdują się wspomniane odcinki dróg.
Już wiadomo, że Powiat Lubelski będzie korzystać ze środków NPPDL także w przyszłym roku. Na ogłoszonej niedawno liście rankingowej projektów, które otrzymają dofinansowanie, jest przebudowa nawierzchni drogi Wola Gałęzowska - Majdan Starowiejski - Dębina - Baraki. Kosztorysowa wartość inwestycji, która będzie realizowana na odcinku o długości prawie 7,5 kilometra, to około 5 milionów złotych. Połowa środków ma pochodzić z budżetu państwa, a resztę wyłożą Powiat Lubelski oraz gminy Bychawa i Zakrzew.
 
Powrót