Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Teatralna majówka ze spektaklem pt. "Ony"

16-05-2015

Dzisiaj w Remizie OSP Łączki – Pawłówek, w gminie Borzechów miało miejsce ciekawe wydarzenie kulturalne – Teatralna Majówka ze spektaklem pt. "Ony". Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, jak również przyciągnęła gości spoza gminy...

Spektakl Teatru Czytelni Dramatu „Ony” w reżyserii Daniela Adamczyka opowiada historię młodego człowieka uwikłanego w trudną sytuację rodzinną, zagubionego w wytworach swojej wyobraźni. Musi się on zmierzyć z uczuciem cierpienia i samotności, by tak naprawdę zrozumieć czym jest miłość i odpowiedzialność. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu swojego ojca-pirata, a po drodze spotyka Diabła Morskiego, Czarnoksiężników, Olbrzyma, dziwne zamki i miasta, w których uważny widz dostrzeże wiele odniesień do tej najbliższej rzeczywistości.
Na uwagę zasługuje fakt, że sztuka ta została zakwalifikowana do finału 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, który odbędzie się w połowie czerwca br. Do finału spośród 91 wystawień polskiego teatru wybranych zostało jedynie 12 spektakli.
Po części artystycznej na placu pod remizą rozpoczęła się majówka z ogniskiem i poczęstunkiem.
W spotkaniu udział wzięli posłowie – Jan Łopata i Henryk Smolarz, Starosta Lubelski – Paweł Pikula, Wójt Gminy Niemce – Krzysztof Urbaś, Wójt Gminy Borzechów – Zenon Madzelan i inni licznie przybyli goście.
Organizatorom serdecznie gratulujemy tak udanej imprezy i życzymy kolejnych inicjatyw, które równie mocno wpływają na integrację lokalnej społeczności. 
Powrót