Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Targi Edukacyjne 2018

19-03-2018

Za nami XIV edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie. Stoisko pod hasłem Szkoły Powiatu Lubelskiego – „Cztery pory smaków” wzbudziło bardzo duże zainteresowanie wśród odwiedzających targi.

Przez dwa dni szkoły, dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym, prezentowały swoją ofertę edukacyjną na wspólnym stoisku. Atrakcji było mnóstwo, od konkursów kulinarnych z nagrodami, gotowaniem z VIP-ami, po warsztaty kulinarne z szefem kuchni jednej z lubelskich restauracji.
 
Pan Piotr Huszcz uczył sztuki carwingu oraz przygotował przepyszne potrawy m.in. schab z warzywami i pieczoną kaczkę. Na stoisku gastronomicznym odbyły się pokazy sztuki kulinarnej, składanie i degustacja sushi, degustacja zdrowych koktajli warzywnych i owocowych, zwijanie rogalików oraz lepienie pierogów w sposób tradycyjny i „inaczej” przez uczennicę z Kazachstanu. Odwiedzający stoisko mogli skosztować pizzy, cebularzy, racuchów czy ciasteczek przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych ze szkół w Bełżycach, Niemcach, Piotrowicach i Pszczelej Woli.
 
Dla przybyłej na Targi Edukacyjne młodzieży gotowali Starosta Lubelski Paweł Pikula, Członek Zarządu Dariusz Gajo, Radni Rady Powiatu Urszula Zdun, Artur Markowski i Marek Peciak oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Beata Janiszewska-Brudzisz.
 
Jest nam niezmiernie miło, iż nasze stoisko odwiedziła Lubelska Kurator Oświaty Teresa Misiuk, która z pomocą uczennicy z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach przygotowała napój orzeźwiający.
 
Pierwszego dnia targów na scenie głównej wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Henryczki” z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie wraz z cheerleaderkami, których występ akrobatyczny wzbudził zachwyt licznej widowni.
 
Drugiego dnia na scenie głównej zaprezentował się w układach tanecznych i wokalnych Zespół Pieśni i Tańca „Apis” z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli.
        
Na drugim stoisku ofertę kierunków kształcenia prezentowały następujące szkoły: Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie, Zespół Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, Zespół Szkół w Niedrzwicy Dużej, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli i Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach.
 
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się symulator jazdy samochodem i drukarka 3D, którymi dysponuje ZSZ im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie, oraz motocykle, za pomocą których swoją promocję wspomagał ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie.
 
Poprzez udział naszych szkół w Targach Edukacyjnych młodzież miała możliwość poznania kierunków, w jakich kształcimy. Szkoły Powiatu Lubelskiego są bardzo dobrze wyposażone, posiadają nowoczesne pracownie gastronomiczne i komputerowe, prowadzą atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, a wszystko to jest organizowane z myślą o uczniach, aby zapewnić im jak najlepsze warunki do nauki, rozwoju, odnajdywania własnych dróg w życiu.
 
Zapraszamy do zapoznawania się z pełną ofertą edukacyjną naszych szkół, dostępną poniżej.
 
Zachęcamy również do wzięcia udziału w dniach otwartych, które będą organizowane w poszczególnych szkołach oraz w Konferencji Szkół Zawodowych, która odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie.
 
szkoły powiatowe plakat 2018
 
Oferta edukacyjna szkół Powiatu Lubelskiego - broszura [pdf, 21 447 kb]
 
Powrót