Aktualności

Zdjęcie Artykułu

„Świętuj z Andersenem”

23-10-2017

Dnia 19.10.2017r. odbyła się cykliczna impreza ,,Święto szkoły” promująca placówkę oraz jej patrona. Ten rok jest szczególny, gdyż obchodzono 20 - lecie założenia Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie. Do wspólnego świętowania zaproszono lokalną społeczność: podopiecznych Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi i Domu Pomocy Społecznej w Matczynie.

W tym uroczystym i wyjątkowym dniu, dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie ,,Oligus” (dofinansowanie ze środków Starostwa Powiatowego w Lublinie w ramach zadania publicznego ,,Świętuj z Andersenem”) zorganizowano wiele atrakcji dla uczniów i gości. Między innymi konkurs plastyczny pt.: „Baśniowy świat Andersena”  związany z twórczością naszego patrona z nagrodami dla laureatów i wyróżnionych. W konkursie wzięli udział podopieczni Stowarzyszenia „Oligus”, a zarazem uczniowie ZSS przy DPS, wychowankowie DPS i Ośrodka Wsparcia w Matczynie. Wpłynęło 40 prac.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Łukasz Czobot z ZSS przy DPS w Matczynie
II miejsce - Małgorzata Maj z Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie
III miejsce -  Magdalena Kłosowska z DPS  w Matczynie.
Wyróżnienia otrzymali: Piotr Latoś , Kacper Gawidziel , Piotr Howaniec , Marcin Walczyński, Piotr Grajewski,  Mateusz Wierzchowski, Justyna Jędrasik, Bartosz Buryniewicz, Mateusz Zdybniewski, Marcin Wójcik i Dariusz Chodyra z ZSS przy DPS w Matczynie; Zofia Tkaczyk i Aleksandra Fedorowicz z DPS Matczyn oraz Aneta Szabelska i Rafał Rumiński z Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie.
Wszystkie prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w MDK w Bełżycach już od 25 października 2017r.
Podczas świętowania nie zabrakło również słodkiego ,,co nieco” wraz z tortem oraz świeczkami, a także przedstawienia teatralnego pt.: ,,Niesforne księżniczki” w wykonaniu Teatru „Spichlerz”.
Organizacją uroczystości zajmowały się Panie: A. Frąk – Tuziemska, A. Borowiec, E. Saczuk i B. Grzegorczyk.

Na drugi dzień obchodów jubileuszu 20-lecia ZSS przy DPS w Matczynie, w piątek 20 października, zostali zaproszeni przedstawiciele samorządu powiatowego i inni goście. Uczestnicy obchodów obejrzeli  prezentację i film o 20-letnim dorobku placówki, "Jeden dzień z życia szkoły" czyli skecz w wykonaniu uczniów i nauczycieli, a ci ostatni zaprezentowali również satyryczną wersję "Wywiadówki". W programie były także podziękowania dla przyjaciół szkoły i wystawa prac uczniów ZSS.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.
Powrót