Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Święto Sportu Powszechnego w Miłocinie już za nami

04-06-2015

W środę 3 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie odbyło się już po raz kolejny Święto Sportu Powszechnego, połączone z drugą rocznicą nadania placówce imienia i projektem „ Moja Ojczyzna-Mój Sport-Moja duma i radość”, mającym na celu zwiększenie zaangażowania społecznego mieszkańców gminy Wojciechów w lokalne inicjatywy kulturalno-sportowe.

Imprezę zorganizowaną przez Stowarzyszenie „U źródeł Ciemięgi” oraz SP w Miłocinie z całą pewnością można uznać za udaną. Pogoda dopisała i frekwencja była wysoka. Wśród gości na Święcie Sportu znaleźli się również przedstawiciele władz samorządowych m. in. Starosta Lubelski Paweł Pikula i Wicestarosta Robert Wójcik. W sumie w tegorocznej imprezie wzięło udział około pół tysiąca dorosłych, młodzieży i dzieci ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Wojciechów.

Najmłodsi uczestnicy rywalizowali w mini olimpiadzie, czyli m.in. biegach przez przeszkody i biegach w workach, rzutach piłeczką palantową i innych konkurencjach. Ich starsi koledzy brali udział w rozgrywkach piłkarskich dziewcząt i chłopców, biegach na 60 metrów, skoku w dal, rzutach do kosza i przeciąganiu liny. Jedną z atrakcji tegorocznego święta sportu był pokaz strzelania z łuku olimpijskiego w wykonaniu absolwentki szkoły w Miłocinie Wiesławy Wolak, która reprezentowała Polskę m.in. na igrzyskach paraolimpijskich w Atenach i Pekinie.

Rywalizacji sportowców towarzyszyły pokazy dziecięcych grup tanecznych z SP Miłocin i Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie.

Powrót