Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Sukces Powiatu Lubelskiego na Dożynkach Wojewódzkich w Końskowoli

15-09-2015

Tegoroczne święto rolników Lubelszczyzny odbyło się w Końskowoli na terenie Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Dożynki przyciągnęły rzesze mieszkańców regionu, dla których była to wspaniała okazja do zabawy i zapoznania się z głęboko zakorzenioną tradycją. Uczestnicy mogli podziwiać najpiękniejsze wieńce dożynkowe ze wszystkich powiatów Województwa Lubelskiego misternie wykonane z tegorocznych zbóż, owoców i warzyw.

Spośród czterech wieńców z Powiatu Lubelskiego, trzy wieńce zajęły miejsca na podium, czwarty zaś zdobył wyróżnienie.

W kategorii wieńców nowoczesnych najwyższe oceny jury zdobyła propozycja Koła Gospodyń Wiejskich z Marynina z gminie Konopnica. Drugie miejsce zajął wieniec z Luszawy w powiecie lubartowskim, a trzecie kolejny wieniec z powiatu lubelskiego, przygotowany przez KGW z Bychawki Pierwszej w gminie Bychawa.

Z kolei w konkursie wieńców tradycyjnych trzecia nagroda przypadła KGW ze Stasina w gminie Wojciechów, natomiast propozycja KGW z Garbowa została przez jurorów wyróżniona. W tej kategorii za najładniejszy jury uznało wieniec z Gęsiej Wólki w powiecie ryckim, a druga nagroda przypadła Berezie w powiecie bialskim.

Podczas wojewódzkiego święta plonów w Końskowoli, oprócz udziału w konkursie wieńców, Powiat Lubelski razem z Gminami Bychawa, Garbów i Konopnica przygotował stoisko promocyjne. Odwiedzający je goście mogli skosztować specjałów lokalnej kuchni i poznać ofertę turystyczną krainy wokół Lublina. Największą popularnością cieszyły się informacje na temat tras wycieczkowych z miejscami noclegowymi i gastronomicznymi oraz opisami ciekawych wydarzeń lub postaci związanych ze zwiedzanym miejscem.

Oprócz starosty Pawła Pikuli w składzie delegacji Powiatu Lubelskiego na tegorocznych dożynkach byli, m.in. członek zarządu powiatu Dariusz Gajo, sekretarz Grzegorz Szacoń i naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Lublinie Jolanta Skiba.

Powrót