Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Stypendia Starosty oraz nagrody w dziedzinie sportu i kultury - wręczone!

04-05-2017

Podczas Sesji Rady Powiatu w Lublinie w dniu 27 kwietnia br. najlepsi uczniowie ze szkół, dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym otrzymali Stypendia Starosty Lubelskiego na II semestr roku szkolnego 2016/2017 za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia sportowe. XV Jubileuszowe stypendia wręczali Pan Paweł Pikula Starosta Lubelski oraz Pan Antoni Skrabucha Przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie.

Stypendium za wyniki w nauce otrzymali:

Diana Stachurska - uczennica Gimnazjum w Zespole Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, 5,27

Aleksandra Kijek - uczennica Gimnazjum w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, 5,23

Justyna Litwinek - uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, 5.00

Paulina Drozd - uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, 4,82

Damian Zarajczyk - uczeń Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach, 4,71

Bartłomiej Kopiś - uczeń Technikum Pszczelarskiego w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, 4,65

Beata Znój – uczennica Technikum w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, 4,35

Stypendium za wyniki w nauce zostało także przyznane uczniowi Marcinowi Wolskiemu z Zespołu Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, który został laureatem i finalistą olimpiady i konkursów rangi ogólnopolskiej.

Stypendium Starosty Lubelskiego za osiągnięcia sportowe otrzymali:

Uczniowie Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach :

Lidia Różyk, Patryk Dziuba i Mateusz Wypart

Z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach:

Bartłomiej Smoleń i Mateusz Jarocki - uczniowie Technikum Samochodowego                     

Karol Warda i Kamil Naborczyk – uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa

Marek Skoczylas - uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej

 Po raz czwarty przyznane zostały również nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportowej oraz za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportowej otrzymali:

Iwona Podkościelna – Członek kadry narodowej kobiet w paraolimpijskiej dyscyplinie kolarstwo tandemowe. Złota medalistka (w parze z pilotką Aleksandrą Tecław) wyścigu ze startu wspólnego na XV Igrzyskach Paraolimpijskich, które odbyły się 17 września 2016 r. w Brazylii. Mistrzyni Polski w sześciu konkurencjach wyścigów na szosie i na torze. Zdobywczyni czołowych lokat w trzech Pucharach Świata i dwóch Pucharach Europy.

Marcin Polak - Członek kadry narodowej mężczyzn w paraolimpijskiej dyscyplinie - kolarstwo tandemowe. W 2016 r. w parze z pilotem Michałem Łodoszem na XV Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro zajęli XI miejsce w wyścigu indywidualna jazda na czas na szosie i XI miejsce w wyścigu na 4 km na dochodzenie na torze. Ponadto ta sama para w 2016 roku wygrała Mistrzostwa Polski w czterech konkurencjach wyścigów na szosie i na torze.

Patrycja Powroźnik – Zawodniczka sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Niemce. Członek kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Brązowa medalistka w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia ZLS do lat 15, które odbyły się 5 maja 2016 r. w Zamościu. Srebrna medalistka w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15, które odbyły się 21 października 2016 r. w Biłgoraju.

Michał Pyszniak - Zawodnik Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Brązowy medalista w konkurencji Fuku-Go XXVII Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 17-19 czerwca 2016 r. w Sopocie oraz brązowy medalista drużynowy XXIII Mistrzostw Europy w karate FUDOKAN. Mistrzostwa te odbyły się w dniach 14-15 października 2016 r. w Krakowie.

Kobieca drużyna w przeciąganiu liny z Gminy Zakrzew w składzie: Regina Zając,  Zofia Woźniak, Monika Niedbała, Renata Chlebiej, Anna Łatka – Laureatki II miejsca na XIX Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych „Tarnowo Podgórne”, które odbyły się w dniach 26-28 sierpnia 2016 r. 

Zbigniew Cękała – trener sekcji podnoszenia ciężarów w GULKS Niemce. W 2016 r. jego podopieczni zdobyli srebrne i brązowe medale na imprezach rangi Mistrzostw Polski.

Ireneusz Rapa – dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego, Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, członek prezydium Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, doradca metodyczny wychowania fizycznego w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej, wychowawca wielu pokoleń młodzieży i zawodników. Autor programów nauczania wychowania fizycznego w szkole, inicjator wielu projektów edukacyjnych krajowych i międzynarodowych. Dzięki swojemu zaangażowaniu osiągał znaczące sukcesy we współzawodnictwie sportowym szkół na zawodach na poziomie wojewódzkim i krajowym w dyscyplinach takich jak: koszykówka, badminton, mini siatkówka, piłka nożna, narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo, biegi przełajowe, tenis stołowy, lekkoatletyka. Założyciel Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trops” przy szkole Podstawowej w Bystrzycy Starej, inicjator i organizator wielu imprez sportowo- rekreacyjnych w powiecie lubelskim.

Nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymało Studio Tańca RYTHM-X w Niemcach.

Tancerze Studia Tańca RYTHM-X działającego przy GOK w Niemcach to wielokrotni laureaci prestiżowych konkursów i turniejów tańca organizowanych nie tylko na terenie naszego województwa, całej Polski, ale także parkietach tanecznych Europy. W tym roku obchodzić będą 25- lecie swojej działalności.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

Powrót