Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Strażacy z Zaraszowa najlepsi

12-03-2014

Strażacy z Zaraszowa wygrali drugi Turniej Piłki Siatkowej Ochotniczych Straży Pożarnych, organizowany przez Lokalną Grupę Działania "Kraina wokół Lublina". To oni zdobyli główne trofeum podczas finału tegorocznych rozgrywek, który w minioną niedzielę 9 marca odbył się w Jabłonnie.

Uczestniczyło w nim osiem drużyn, które wywalczyły awans podczas eliminacji, rozgrywanych od połowy lutego w Niemcach, Bełżycach i Bychawie. Z każdego z tych turniejów do finału zakwalifikowały się po dwie najlepsze ekipy.
Podczas niedzielnego finału zespoły najpierw mierzyły się w parach, utworzonych w wyniku losowania. Zwycięzcy tych spotkań awansowali do grupy mistrzowskiej, a przegrani rywalizowali o miejsca 4 - 8.

Mistrzowie z OSP Zaraszów wygrali wszystkie swoje mecze w stosunku 2:0. Drugie miejsce zajęła OSP Krasienin, z dwoma wygranymi i jedną porażką, a na trzeciej pozycji uplasowała się OSP Bychawka Druga, która pierwsze spotkania wygrała 2:0 i 2:1, a w ostatnim przegrała z późniejszymi zwycięzcami turnieju, czyli OSP Zaraszów. Kolejne lokaty zajęli strażacy z Tereszyna, Skrzynic, Zakrzewa, Krężnicy Jarej i Świdnika Dużego.

Puchary, statuetki i medale, które wręczał m.in. prezes LGD "Kraina wokół Lublina", starosta lubelski Paweł Pikula, ufundowali: Gmina Jabłonna, Oddział Wojewódzki i Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lublinie oraz LGD "Kraina wokół Lublina".

Współorganizatorami turnieju były gminy: Niemce, Bełżyce, Bychawa, Jabłonna, oraz Zespół Szkół im ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, którzy udostępnili obiekty do rozgrywania zawodów.

W tym roku do rywalizacji zgłosiło się w sumie 26 drużyn, złożonych ze strażaków ochotników w wieku co najmniej 16 lat, z gmin: Bełżyce, Borzechów, Bychawa, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wólka, Wysokie i Zakrzew.

Powrót