Spotkania z literaturą polską - debiuty i przepisywanie historii

09-11-2015

Tydzień w powiecie lubelskim rozpoczął się Spotkaniem z literaturą polską – debiuty i przepisywanie historii. To kulturalne wydarzenie, organizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną odbyło się dzisiaj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie.

W trakcie spotkania omawiane były publikacje w dwóch kategoriach: Debiuty do czytania i Przepisywanie historii na wybranych przykładach z najnowszej prozy polskiej. Wykłady poprowadziła dr Anna Marchewka – literaturoznawczyni, krytyczka literacka i doktor nauk humanistycznych. Jej publikacje znalazły się m.in. na łamach Lampy, Chimery, Znaku, Tygodnika Powszechnego, Zadry, współprowadziła też programy literackie w TVP Kultura i Radiu Kraków.

Podczas wykładów omawiane były publikacje takie jak: "Przypadek Alicji" Aleksandry Zielińskie, "Portret trumienny" Kuby Wojtaszczyka, "Najdroższa" Wandy Żółcińskiej, "Matka Makryna" Jacka Dehnela, "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk, "Mała Zagłada" Anny Janko i inne.