Seminarium "Możliwości rozwoju firmy poprzez inwestycje w kapitał ludzki”.

16-03-2017

15 marca br. Starosta Lubelski Paweł Pikula oraz Wójt Gminy Niedrzwica Duża Adam Kuna otworzyli seminarium pt. „Możliwości rozwoju firmy poprzez inwestycje w kapitał ludzki” zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie.

Celem spotkania było przekazanie informacji pochodzących z różnych instytucji w zakresie dofinansowania do zatrudnienia nowych pracowników, możliwości kształcenia zatrudnionych już osób oraz w zakresie możliwości zatrudnienia cudzoziemców. Wykład o możliwościach i korzyściach zatrudnienia osób przebywających w zakładach karnych wygłosiła mł. chor. Pani Lucyna Włada z Aresztu Śledczego w Lublinie. Dyrektor PUP w Lublinie Pani Grażyna Gwiazda mówiła o formach współpracy z pracodawcami w zakresie dofinansowania zatrudnienia osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Natomiast wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w ramach funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania „Kraina Wokół Lublina” omówiła Pani Małgorzata Olechowska - Kierownik LGD „Kraina Wokół Lublina”. Funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej oraz przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy przedstawili Abc informacji odnośnie zasad zatrudnienia cudzoziemców na terytorium RP.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych seminariach organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie.