Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Salonowe Danie dla Mola

03-03-2014

Sernik inspirowany książką Andrzeja Barta "Rewers", a przygotowany przez pracowników Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bychawie, zdobył tytuł Salonowego Dania dla Mola Roku 2014.

Uroczyste podsumowanie kolejnej edycji literacko-kulinarnej zabawy, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, odbyło się w sobotę 1 marca w Bychawskim Centrum Kultury.
 
W tegorocznym konkursie wzięło udział 10 propozycji. Oprócz sernika, który wygrał rywalizację, były m.in.: pączki z "Fikołków na trzepaku" Małgorzaty Kalicińskiej, przysmak urzędników, czyli drożdżówki z "Harbaciarni pod Morwami" Sharon Owens, a także tiramisu z książki Bohdana Sławińskiego "Królowa tiramisu" oraz kawa z wiersza czytelniczki bychawskiej książnicy Doroty Szczepańskiej.
 
Uczestnicy sobotniego spotkania, około 70 osób, mogli nie tylko spróbować konkursowych smakowitości, ale też wysłuchali aromatycznych opowieści o kawie przyrządzanej na 100 i więcej sposobów, które przygotowała znana baristka Magda Drążkiewicz. W programie był też pokaz tańca w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego w Bychawie.
 
W nawiązaniu do tytułu tegorocznej edycji "Danie dla Mola na salonach", bawiący się w sali BCK, po raz pierwszy przyszli na imprezę w eleganckich sukniach i garniturach. 
 
Głównymi organizatorami spotkania i konkursu były MBP w Bychawie i miejscowa kawiarnia artystyczna "Złota Lira". 
Powrót