Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Przegląd jasełek w Krzczonowie

17-01-2014

Prawie 400 młodych artystów z powiatów lubelskiego i świdnickiego wystąpiło w dziewiątej edycji Powiatowego Przeglądu Jasełek, który w czwartek 16 stycznia odbył się w Krzczonowie.

Na scenie Regionalnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowało się 12 zespołów teatralnych z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów oraz placówek specjalnych. Jury oceniało zarówno występy grupowe, jak też artystów indywidualnie.
 
Po raz pierwszy w dotychczasowej historii imprezy swoje nagrody przyznała również publiczność. Ta doceniła prezentacje zespołu z klasy Ia Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Krzczonowie, którym kieruje Ewa Wilk oraz grupę z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach, prowadzoną przez Małgorzatę Gieletę. Indywidualne wyróżnienia za kreację aktorską jurorzy przyznali 58 wykonawcom. 
 
Najlepsi młodzi artyści odebrali radiomagnetofony, akcesoria komputerowe i książki, a wszystkie zespoły otrzymały sprzęt sportowy. Organizatorzy przygotowali dla nich także pamiątkowe statuetki, albumy i płyty z kolędami oraz poczęstunek.
 
Tegoroczne prezentacje przygotowały grupy z Oddziału Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krzczonowie, "podstawówek" z Babina, Ciecierzyna, Giełczwi, Jakubowic Konińskich, Nasutowa i Prawiednik, Zespołu szkół Ogólnokształcących z Rybczewic, a także przedstawiciele specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z Bystrzycy i Załucza.
 
Głównym organizatorem przeglądu była 37 Drużyna Harcerska "Ogniki", działająca przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Krzczonowie, a współorganizatorem miejscowy ROKiS. Honorowy patronat nad przeglądem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, Starosta Lubelski Paweł Pikula, Wójt Gminy Krzczonów Marian Podsiadły i proboszcz miejscowej parafii ksiądz Waldemar Nieckarz. Organizację imprezy wsparli również Grażyna i Marek Juryccy, Iwona i Włodzimierz Staszczykowie oraz Maria i Bonifacy Dawidczykowie.
Powrót