Promocja Powiatu Lubelskiego podczas Pikniku Wojskowego „20 lat Polski w NATO”

11-03-2019

W sobotę 9 marca 2019 roku na terenie batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie odbył się piknik wojskowy pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Piknik stanowił cześć oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego.

W wydarzeniu zorganizowanym w formie „otwartych koszar” udział wzięli przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie wraz z Naczelnik Wydziału – Panią Martą Krzyżak. Rozdawali uczestnikom pikniku wojskowego materiały informacyjne nt. naszego powiatu oraz przedstawiające przedsięwzięcia i działania realizowane na terenie powiatu.

W programie pikniku znalazły się m.in. spotkanie z żołnierzami NATO, pokaz sprzętu wojskowego oraz wyszkolenia żołnierzy NATO, pokaz musztry i występy orkiestr wojskowych, żołnierska kuchnia, a dla najmłodszych strefa zabaw.