Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Projekt ,,Zdalna Szkoła” w Powiecie Lubelskim

23-04-2020

W związku z aktualną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa, Powiat Lubelski złożył wniosek o przyznanie grantu do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach projektu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna Szkoła” na zakup sprzętu elektronicznego w celu prowadzenia zdalnych zajęć edukacyjnych i realizacji podstawy programowej w szkołach, których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski.

Zgodnie z założeniami Centrum Projektów Polska Cyfrowa, dofinansowanie ma służyć wsparciu nowych form prowadzenia zajęć edukacyjnych. Powiat Lubelski złożył wniosek z zapotrzebowaniem na sprzęt i pozyskał na ten cel 79 999,20 zł.  Dzięki  temu  dofinansowaniu udało się zakupić 80 tabletów z 6-miesięcznym dostępem do mobilnego Internetu. To sprzęt, który ma ułatwić uczniom naukę na odległość. Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych przez Internet. Niestety nie wszyscy uczniowie posiadają możliwość uczestniczenia w zajęciach w takim formacie. Projekt ten pozwoli pomóc najbardziej potrzebującym uczniom.

W ciągu najbliższych dni tablety trafią do szkół na terenie Powiatu Lubelskiego. Dyrektorzy placówek przekażą sprzęt najbardziej potrzebującym. Po ustaniu epidemii koronawirusa zakupiony sprzęt elektroniczny wspomoże edukację w powiatowych placówkach szkolnych.

Program „Zdalna szkoła“ finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

na obrazku znajduje się napis fundusze europejskie Polska Cyfrowa

na zdjęciu znajdują się tablety zakupione z dofinansowania programu zdalna szkoła

na zdjęciu znajduje się tablet zakupiony z dofinansowania zdalna szkoła

na zdjęciu znajduje się Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski trzymający zakupione przez Powiat Lubelski tablety

Na zdjęciu znajdują się naczelniczki Wydziału Edukacji Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie

 

Powrót