Próbna ewakuacja

24-06-2019

21 czerwca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyła się próbna ewakuacja z budynku głównego oraz prawej i lewej oficyny przygotowana przez Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych.

Celem ćwiczenia było doskonalenie współpracy Starostwa Powiatowego z poszczególnymi komórkami organizacyjnymi oraz z Komendą Miejską PSP w Lublinie, sprawdzenie możliwości ewakuacji osób z zagrożonego obiektu oraz zapoznanie naczelników i pracowników z postępowaniem na wypadek pożaru lub innego miejscowego zagrożenia. Poza przećwiczeniem ewakuacji z budynku pracownicy Starostwa Powiatowego wzięli udział w dwóch szkoleniach: udzielanie pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantoma i zapoznanie z podręcznym sprzętem gaśniczym i gaszenie pożaru wanny z cieczą.