Praktyki zawodowe dla absolwentów szkół zawodowych, techników i szkół policealnych

01-07-2016

Po raz kolejny rusza edycja projektu „Startuj z nami po sukces zawodowy (II)” organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie.

Projekt skierowany jest do:

1. Absolwentów szkół zawodowych, średnich zawodowych oraz policealnych
  2. Zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublinie jako osoby bezrobotne/poszukujące pracy
  3. Osób, które do jednego roku od ukończenia szkoły wyjadą na staż zagraniczny

(wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie)

Uczestnicy praktyk zagranicznych będą kształcić się w zawodach takich jak mechanik samochodowy, monter instalacji sanitarnej, cieśla budowlany, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, pracownik ogólnobudowlany, piekarz, kelner, kucharz, cukiernik, barman, opiekun osoby starszej.

Wyżywienia, zakwaterowanie i transport jest opłacone przez organizatora, a każdy uczestnik projektu otrzymuje kieszonkowe na cały wyjazd. Przed wyjazdem organizowany jest intensywny kurs językowy.

Planowany harmonogram:

• lipiec – sierpień 2016 r. – staż zagraniczny dla pierwszej grupy – 15 os.
  • wrzesień – październik 2016 r. – staż zagraniczny dla drugiej grupy – 15 os.

Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wyjazdu zamieszczonymi w poniższej ulotce informacyjnej.