Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Powiatowy Przegląd Jasełek

30-01-2013

Dwanaście grup teatralnych zapowiedziało udział w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Jasełek w Krzczonowie. Siódma edycja tej imprezy odbędzie się w czwartek 31 stycznia o 9.00 w Regionalnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Organizatorzy spodziewają się około 350 młodych artystów ze szkół i placówek specjalnych z powiatów lubelskiego i świdnickiego. Wśród uczestników będą młodzi aktorzy ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z Bystrzycy i Załucza, a także uczniowie ze szkół podstawowych w: Ciecierzynie, Nasutowie, Jakubowicach Konińskich, Giełczwi, Kosarzewie, Piotrkowie i Rybczewice oraz zuchy z "podstawówki" i harcerze z gimnazjum w Krzczonowie. Każda grupa zaprezentuje po jednym widowisku w wersji tradycyjnej lub współczesnej. Oprócz występów grupowych jury będzie oceniać artystów indywidualnie za kreację aktorską, kostium i dobór rekwizytów oraz walory wokalne.  

W nagrodę przewidziano puchary, statuetki, nagrody książkowe i inne upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Krzczonowie i Starostwo Powiatowe w Lublinie. Głównym organizatorem przeglądu jest 37 Drużyna Harcerska "Ogniki", działająca przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Krzczonowie, współorganizatorem miejscowy ROKiS, a patronami honorowymi wójt gminy Krzczonów, starosta lubelski i marszałek województwa.

Wiecej na: www.ias24.eu

foto: Archiwum Starostwa
Powrót