Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Pszczelej Woli

19-10-2015

W piątek 16 października br. w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej.

W piątkowe popołudnie do szkoły przybyli liczni goście: Paweł Pikula – Starosta Lubelski, Antoni Skrabucha – przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie, Artur Walasek – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego,  Janusz Różycki – Prezes Oddziału Powiatowego Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Radni Powiatu Lubelskiego, pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele i pracownicy ZSR CKP w Pszczelej Woli. Dyrektor szkoły Mirosław Worobik  serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych gości, po czym rozpoczęła się część oficjalna, urozmaicona licznymi przemówieniami. Na wstępie o pracy nauczyciela na przestrzeni lat opowiedział Paweł Pikula Starosta Lubelski, następnie głos zabrali: Artur Walasek Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Krzysztof Babisz Kurator Oświaty w Lublinie, Ewa Suchań Wiceprezes Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Janusz Różycki –Prezes Oddziału Powiatowego Lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Podczas uroczystości wręczone zostały również Nagrody Starosty Lubelskiego dla zasłużonych nauczycieli oraz Nagrody Dyrektora Szkoły dla najlepszych nauczycieli i pracowników administracyjnych. Wręczone zostały również Medale Zasłużony dla Rolnictwa, przyznane na wniosek Polskiego Związku Pszczelarzy przez Ministra Rolnictwa Panu Dariuszowi Gajo oraz Pani Reginie Pastucha.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. Młodzież z Pszczelej Woli przygotowała przedstawienie o 70-letniej historii szkoły, po czym na scenie wystąpił zespół Apis.