Aktualności

Zdjęcie Artykułu

„Powiat Lubelski – naturalnie”

24-12-2013

to prawie 140 stronicowa publikacja, kompleksowo opisująca przyrodę Powiatu Lubelskiego.

Album na zlecenie Powiatu lubelskiego opracowało i przygotowało Wydawnictwo Episteme z Lublina. Część środków na ten cel pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Publikacja ukazała się w nakładzie 2000 egzemplarzy. W jej przygotowanie zaangażował się Wydział Organizacyjny Starostwa Powiatowego. Większość tekstów i zdjęć opracowało wymienione wcześniej wydawnictwo, jednak korzystano również z informacji udostępnionych przez Urząd Miejski w Bychawie, Zespołu szkół im. Ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, Zespołu Szkół Specjalnych w Matczynie, Zespołu Szkół
w Niedrzwicy Dużej oraz Marcina Bielesza. Dokładny spis fotografii umieszczony jest na końcu albumu.
 
Album prezentuje naturalne piękno i bogactwo krajobrazu Powiatu Lubelskiego utrwalone na kolorowych zdjęciach. Całość wydawnictwa opatrzona jest ponad siedemdziesięcioma zdjęciami. Osobny rozdział poświęcono ochronie środowiska, w którym wspomniano o odnawialnych źródłach energii oraz o projektach z zakresu edukacji ekologicznej realizowanych przez prowadzone przez powiat jednostki.
 
Wydawnictwo proponuje także trzy weekendowe wycieczki dla wszystkich turystów poszukujących wytchnienia i odpoczynku na łonie dziewiczej przyrody niezmąconej gwarem zatłoczonych szlaków. Propozycje dla cyklistów lub miłośników pieszych wędrówek znajdują się na prezentowanych trasach rowerowych czy ścieżce edukacyjnej po rezerwacie Las Królewski. W albumie wymienione zostały również gatunki chronione flory i fauny występujące na terenie Powiatu Lubelskiego.
 
 
„…Mamy nadzieje że album stanie się inspiracją do poznania atrakcji turystycznych powiatu lubelskiego nie tylko dla turystów, ale także dla mieszkańców regionu, którzy dzięki zdjęciom mogą odkryć wiele miejsc na nowo, i być może przekonują się, że kraina wokół Lublina to dobre miejsce do wypoczynku”.
Serdecznie zapraszam do lektury
 
Starosta Lubelski
Paweł Pikula
Album do pobrania w wersji elektronicznej tutaj
Powrót