Posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego

31-08-2014

W dniu 28 sierpnia 2014 r. w Pałacu Lubomirskich w Opolu Lubelskim odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego, w którym uczestniczyli starostowie większości powiatów, w tym przewodniczący Starosta Lubelski Paweł Pikula oraz zaproszeni goście – Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, Wicewojewoda Marian Starownik i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Cholewa.

Podczas Konwentu przedstawione zostały projekty przedsięwzięć o priorytetowym znaczeniu dla realizacji celów Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Debatowano nad stanem i perspektywami związanymi z cyfrowym rozwojem Lubelszczyzny w kontekście wdrażania inteligentnej specjalizacji województwa informatyki i automatyki oraz nad znaczeniem dla województwa lubelskiego projektów strategicznych i realizujących strategię regionu.