Porządek obrad XXII sesji Rady Powiatu w Lublinie w 24 września 2020 r.

18-09-2020

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 września 2020 r. o godzinie 13:00 odbędzie się XXII sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji.

Porządek obrad XXII sesji
Rady Powiatu w Lublinie
w dniu 24 września 2020 r.
(godz. 1300)

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
  4. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu.
  5. Przedstawienie informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Lubelskiego za pierwsze półrocze 2020 roku.
  6. Sprawozdania na temat działań podejmowanych przez Nadzory Wodne na terenie Powiatu Lubelskiego za 2019 r.:
    a)        Nadzór Wodny w Krasnymstawie.
    b)       Nadzór Wodny w Lubartowie.
    c)        Nadzór Wodny w Lublinie.
    d)       Nadzór Wodny w Łęcznej.
    e)       Nadzór Wodny w Opolu Lubelskim.
    f)        Nadzór Wodny w Puławach.
    g)       Nadzór Wodny w Zamościu.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na darowiznę na rzecz Gminy Strzyżewice nieruchomości będącej własnością Powiatu Lubelskiego położonej Osmolicach Pierwszych  gm. Strzyżewice, stanowiącej działkę nr 1138/20 o pow. 0.3983 ha.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie na okres powyżej 3 lat  placu o pow. 20 m2  pod kontener handlowy, znajdującego się na nieruchomości będącej własnością  Powiatu Lubelskiego, położonej
    w obrębie ewidencyjnym Bełżyce – Centrum jednostka ewidencyjna Bełżyce Miasto, stanowiącej działkę nr 1043 o pow. 0.7163 ha.
  9.  Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Wólka prowadzenia zadania publicznego polegającego na zarządzaniu publiczną drogą powiatową Nr 2000L dr. woj. 828 – Kijany- Łuszczów – dr. kraj. 82 na odcinku od km 0+060,75 do km 0+349,22 w miejscowości Łuszczów Pierwszy na terenie Gminy Wólka.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w wyniku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia z obowiązku realizacji tygodniowego  wymiaru zajęć  dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie obniżenia realizacji tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć  wicedyrektorowi Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu lubelskiego, od dnia 1 września 2020 roku z uwzględnieniem szkół ponadpodstawowych i specjalnych prowadzonych przez inne organy niż Powiat Lubelski.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu przyznawania Stypendium Starosty Lubelskiego za osiągnięcia w nauce i sporcie.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia Powiatu Lubelskiego ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Lubelskiego „Kraina wokół Lublina”
  16. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia samorządowego „Centrum Usług Wspólnych Powiatu Lubelskiego” w Lublinie i nadania Statutu.
  17. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Matczynie.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubelskiego.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2020.
  20. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Jastków.
  21. Interpelacje i zapytania radnych.
  22. Wnioski i oświadczenia radnych.
  23. Sprawy bieżące.
  24. Zamknięcie sesji.