Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Piknik integracyjny w Matczynie

13-06-2018

Piknik integracyjny, który odbył się w zeszłą środę w POW w Matczynie, przyciągnął liczną grupę uczestników. Przez cały dzień konkursom sprawnościowym, grom i zabawom w rytmach muzyki disco-polo oraz atrakcjom zapewnionym przez strażaków i motocyklistów towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda i wyśmienite humory.

Piknik był okazją do zintegrowania mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie. Główne cele spotkania to rozwój umiejętności porozumiewania się i współdziałania podczas realizacji zadań, regeneracja fizyczna i psychiczna, kształtowanie umiejętności spędzania czasu wolnego, a ponadto rozbudzenie kreatywności i twórczego myślenia.
 
Pracownicy zespołu wspierająco-aktywizującego zapewnili uczestnikom pomysłowe konkursy, gry, zabawy sprawnościowe i plastyczne oraz zawody sportowe. Dziewczęta chętnie malowały twarze, modelowały balony i pozowały do sesji zdjęciowej, a chłopcy grali w piłkę nożną i badmintona. Osoby niepełnosprawne ruchowo wypoczywały w podcieniach wiekowych lip i modrzewi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe atrakcje, które zapewniły jednostki OSP KSRG Matczyn-Wojcieszyn oraz OSP Bełżyce - możliwość zobaczenia z bliska wozu strażackiego i jego wyposażenia. Ogromną radość sprawili także motocykliści, którzy  na swych pojazdach, w tradycyjnych skórzanych strojach, opanowali teren przy budynku Ośrodka. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komisariatu w Bełżycach. Poczęstunek przygotowali pracownicy Ośrodka i dyżurni treningu kulinarnego. Serwowano kiełbaski z grilla, paszteciki z kapustą, sałatki, bigos, ciasta i chłodne napoje.
  
Gośćmi specjalnymi pikniku integracyjnego, który odbył się 6 czerwca w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie byli: Członek Zarządu Powiatu w Lublinie Dariusz Gajo, Zastępca Burmistrza Bełżyc Marcin Olszak, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie Aneta Łońska, Kierownik Działu ds. Pieczy Zastępczej PCPR Sławomir Styk, pracownik socjalny PCPR Ewelina Hajdarowicz, proboszcz parafii w Matczynie ks. Leszek Niedźwiedź, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie Danuta Adamek, Dyrektor DPS w Matczynie Eliza Pielacha, Dyrektor ZSS w Matczynie Renata Rejnowska, Komendant Komisariatu Policji w Bełżycach Mariusz Kozak, strażacy z OSP Matczyn-Wojcieszyn i OSP Bełżyce, grupa motocyklistów oraz wolontariusze z koła wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bełżycach.
 
Powrót