Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Patriotyczne recytacje w Hubalu

18-11-2015

Ponad 20 uczniów z siedmiu placówek oświatowych powiatu lubelskiego przyjechało w środę 18 listopada do Bychawy, by wziąć udział w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej pod hasłem "Żadne miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny".

Sceniczną rywalizację już po raz szósty zorganizował Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala".
- Podobnie jak w poprzednich edycjach większość wykonawców prezentowało wiersze, ale kilkoro z nich zdecydowało się na recytacje tekstów znanych piosenek. Był "Taki kraj", "Czterdziesty czwarty" czy "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos", które są trudne do recytowania, ale młodzi wykonawcy doskonale sobie z nimi poradzili czym zaskoczyli jurorów - podsumowuje jedna z organizatorek konkursu Jolanta Szpytma z ZSZ w Bychawie.
Prezentacje były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród gimnazjalistów największe uznanie jury zdobył Oskar Mituła z Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie. Drugie miejsce zajęła Kinga Wierzbicka z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mętowie, a trzecie Paulina Wieczorkiewicz z Gimnazjum nr 1 w Bychawie. Wyróżnienie jurorzy przyznali Aleksandrze Zdybel z Gimnazjum w Tarnawce. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsza nagroda trafiła do Klaudii Dadej z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, drugą otrzymała Weronika Witek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, a trzecią odebrała Anna Stanicka z Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie. Na wyróżnienie zasłużyła Ewa Sawa z ZSZ 1 w Bychawie. Recytatorów oceniali redaktor naczelna "Głosu Ziemi Bychawskiej" Monika Głazik, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie Barbara Cywińska i emerytowana polonistka z ZSZ 1 w Bychawie Jadwiga Grzesiak. Honorowymi patronami konkursu byli starosta lubelski Paweł Pikula i burmistrz Bychawy Janusz Urban.
Powrót