Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Obchody święta strażaków

04-05-2012

W dniu 3 maja 2012 r.obchodziliśmy uroczystości 50 – lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawlinie a dzisiaj świątujemy Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele w Radawcu Dużym odprawionej w intencji strażaków, pod przewodnictwem Ks.kan. Konrada Dobrowolskiego – Gminnego Kapelana Straży Pożarnych. Po mszy wszytkie jednostki straży pożarnej w konwoju przejechały przed odnowioną strażnicę OSP w Pawlinie.
Jedostka OSP Pawlin została uhonorowana "srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa". Podczas dekoracji sztandaru  Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Lublinie Druh Poseł Jan Łopata gratulował strażakom  poświęcenia i odwagi z jaką walczą z żywiołem. Druh Marian Śpiewak został udekorowany najwyższym odznaczeniem - Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.
Zasłużeni w działalności strażacy zostali udekorowani medalami i odznakami strażackimi. Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek wręczył Jerzemu Sieńko odznaczenie „Zasłużony dla Gminy Konopnica”, a Edwardowi Wójcikowi list gratulacyjny.
Starżacy z OSP Pawlin, których jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego przygotowała pokaz ratownictwa drogowego. Jak sami mówili zorganizowali go po to by pokazać jak wygląda ich praca a także ku przestrodze by wypadków takich jak symulacja byłoo jak najmniej.
3 maja byl wielkim piknikiem rodzinnym. Każdy mógł spróbować prawdziwej wojskowej grochówki i wsiąć do wozu bojowego. Przez cały Czynna była wystawa o historii OSP w gm. Konopnica a dla najmłodszych zorganizowano konkurs wiedzy pożarniczej z atrakcyjnymi nagrodami oraz program słowno-muzyczny z recytacją wierszy Czesława Maja w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Radawcu Dużym.
Powrót