Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Nowe prawo UE w zakresie zdrowia roślin

27-08-2019

W związku z wejściem w życie zmian w przepisach prawa w zakresie zdrowia roślin publikujemy komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie informuje, że w dniu 14 grudnia 2019 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu i Rady (UE) 2017/625 w sprawie kontroli urzędowych i innych czynności urzędowych (...) oraz Rozporządzenie Parlamentu i Rady (UE) 2016/2031 w sprawie zdrowia roślin.

Powyższe przepisy zmieniają dotychczas obowiązujące zasady dotyczące m.in. rejestracji podmiotów profesjonalnych i paszportowania roślin w tym rozszerzają zakres podmiotów i roślin, które będą podlegać nowym przepisom. Nowe regulacje będą dotyczyć wszystkich „roślin przeznaczonych do sadzenia” - czyli wszystkie rośliny rosnące, przeznaczone do sadzenia, przesadzania łącznie z tymi, które dotychczas nie podlegały przepisom (ZWIĘKSZONY ZAKRES) produkowane, nabywane, przemieszczane przez podmioty profesjonalne i w obrocie pomiędzy podmiotami profesjonalnymi.

Komunikat o zmianach w przepisach prawa w zakresie zdrowia roślin [pdf, 314 KB]

Powrót