Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Nowe możliwości rozwoju Kariery Bez Barier

08-07-2014

Spółdzielnia pracy Razem Możemy Więcej rozpoczyna nowy projekt oferując zatrudnienie i możliwość rozwoju zawodowego przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, wierząc, że bycie świetnym pracownikiem zależy od charakteru i chęci, a nie od predyspozycji fizycznych.

Obecnie na rynku pracy mamy do czynienia z bardzo wysoką liczbą kandydatów na poszczególne stanowiska. Osoby niepełnosprawne, mimo wysokiego poziomu wykształcenia i doświadczenia zawodowego, są mniej konkurencyjni w oczach potencjalnych pracodawców niż kandydaci pełnosprawni. Ponadto, z dniem 1 kwietnia br. dopłaty na osoby niepełnosprawne zatrudniane w zakładach pracy chronionej, zostały zmniejszone o prawie 30%. Stanowi to bezpośrednią przyczynę zmniejszenia ilości takich właśnie placówek, a co za tym idzie, zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
 
Nowopowstała Spółdzielnia Razem Możemy Więcej została założona, aby dać możliwość zatrudnienia osobom napotykającym na swojej ścieżce zawodowej przeszkody wynikające z ograniczeń ruchowych, a nie możliwości intelektualnych. Rozwiązaniem tego problemu jest praca zdalna poprzez Internet i telefon. Wówczas niepełnosprawność ruchowa nie ma żadnego odzwierciedlenia w efektywności i wynikach pracownika. Spółdzielnia pracy Razem Możemy Więcej rozumie potrzeby osób niepełnosprawnych i wierząc w konieczność zapewnienia równych szans oferuje im pracę w charakterze e-handlowców.
 
Nowym projektem spółdzielni jest otwarcie sklepu internetowego z szerokim wachlarzem produktów w atrakcyjnych cenach do kupienia online. Z dniem 1 lipca 2014 roku rozpocznie się ogólnopolski nabór na 3960 handlowców, których głównym zadaniem będzie aktywne pozyskiwanie klientów i sprzedaż artykułów poprzez Internet i telefon. Zatrudnienie oferowane jest nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Tutaj najważniejsza jest chęć do pracy i zaangażowanie, a nie doświadczenie czy wykształcenie. Wynagrodzenie zależy od uzyskanych wyników sprzedażowych, co stanowi doskonałą motywację do pracy. Wszystko jest w rękach pracownika – im więcej sprzeda, tym więcej zarobi.
 
Spółdzielnia Razem Możemy Więcej oferuje ponadto możliwość rozwoju poprzez szkolenia. Jest to synergiczne rozwiązanie, dające spółdzielni doskonałych pracowników oraz wyrównujące szanse osób niepełnosprawnych na rynku pracy.
 
W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy do kontaktu:
Natalia Zwolińska
Dyrektor ds. Marketingu
Tel. +48 692 474 558
Powrót