Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Nowa dotacja z NPPDL dla Powiatu Lubelskiego przyznana

17-02-2015

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego podpisana została umowa dotycząca dotacji przyznanej w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój” na przebudowę nawierzchni drogi powiatowej nr 2295L Wola Gałęzowska-Majdan Starowiejski-Dębina-Baraki.

Powiat Lubelski otrzymał gwarancję 2,5 milionowego dofinansowania na przebudowę ponad 7 kilometrowego odcinka drogi Wola Gałęzowska-Majdan Starowiejski-Dębina-Baraki, wymagającego natychmiastowego remontu. Przetarg na realizację powyższej inwestycji ogłoszony zostanie z początkiem marca, prace zaś rozpoczną się najprawdopodobniej w kwietniu. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na blisko 5 milionów złotych.
 
Z rządowego programu przebudowy dróg do lubelskich samorządowców w 2015 r. trafi prawie 75 milionów złotych. Jest to ponad 20 milionów więcej niż w roku poprzednim. Nadmienić też należy, że znaczne dofinansowanie udało się pozyskać dwóm gminom z Powiatu Lubelskiego. Dzięki wsparciu z rządowych środków Gmina Niemce przebuduje drogę gminną nr 103358L w miejscowości Stoczek, natomiast Gmina Głusk drogę nr 112455 Dominów – Wilczopole.
 
Powrót