Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Nocny biwak w Ośrodku Wsparcia w Matczynie

06-07-2018

Biwak, nocny seans filmowy, zabawa do białego rana i wszystko to na świeżym powietrzu. Takie atrakcje swoim wychowankom zapewnił Zespół Wspierająco – Aktywizujący Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Matczynie.

Głównym celem przedsięwzięcia była integracja grupy, rozwój umiejętności porozumiewania się i współdziałania podczas realizacji zadań oraz kształtowanie umiejętności spędzania czasu wolnego, regeneracja fizyczna i psychiczna; rozbudzenie kreatywności i twórczego myślenia, inwencji i pomysłowości. Noc spędzona poza domem pozwoliła uczestnikom spotkania sprawdzić stopień samodzielności w innych realiach, niż środowisko rodzinne.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00. Poczęstunek przygotowali pracownicy Ośrodka i dyżurni treningu kulinarnego. Serwowano kiełbaski, sałatki, chłodne napoje, ciasto jabłkowe z bitą śmietaną oraz pierożki nadziewane konfiturami śliwkowymi. Dużym powodzeniem cieszyło się zimne piwo bezalkoholowe i schłodzony szampan. Uczestnicy wieczornych zajęć brali udział w różnorakich konkursach i grach sportowych. Dodatkową atrakcją był nocny seans filmowy na świeżym powietrzu i tańce przy ognisku. Biesiada pod gołym niebem  trwała do 4 nad ranem. Nocowanie w zabytkowym Dworku było ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza, że wszyscy czekali na pojawienie się duchów, które podobno czasem odwiedzają to miejsce...

W godzinach porannych pełni pozytywnych emocji odjechaliśmy do domów rodzinnych. Wspólnie spędzony czas  był dla wszystkich  niezapomnianą przygodą i ogromnym przeżyciem.

Powrót