Modernizacja dróg niezagrożona

22-11-2012

Nie ma zagrożenia dla trzech ważnych inwestycji drogowych w powiecie lubelskim. Podczas sesji w środę 21 listopada radni dokonali takich zmian w tegorocznym budżecie, by znaleźć pieniądze na sfinansowanie robót.

Sprawa dotyczy modernizacji około trzech dróg powiatowych:

- Włóki - Swoboda w gminie w Niemce,
- Karolin - Borków w gminie Garbów
- Kłodnica - Białowoda - Zalesie w gminie Borzechów.

Przetargi na wykonanie robót zostały rozstrzygnięte już kilka miesięcy temu, ale wszystkie wygrała jedna firma, która popadła w kłopoty finansowe i dokończenie tych zadań było niemożliwe. - Musieliśmy rozwiązać umowy i w trybie pilnym ogłosić nowe przetargi, które już są rozstrzygnięte, a prace są realizowane - wyjaśnia starosta lubelski Paweł Pikula. W związku z tym, że koszt tych zadań, w porównaniu z pierwszymi przetargami, był wyższy, radni zwiększyli w budżecie pulę środków i przeznaczyli na ten cel o 150 tysięcy złotych więcej niż pierwotnie. Wszystkie wymienione drogi, o łącznej długości około 5 kilometrów, powinny być zmodernizowane jeszcze w tym roku. Prace w gminach Niemce i Garbów trwają, a w gminie Borzechów już się kończą. Wszystkie inwestycje są realizowane we współpracy z gminami, a na remont jednej z dróg powiat pozyskał dotację z budżetu państwa w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.