Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Młodzież zapobiega pożarom

20-03-2016

W czwartek 17 marca 2016 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Do eliminacji na szczeblu powiatowym Turnieju organizowanego przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lublinie, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie i Starostwo Powiatowe w Lublinie, zakwalifikowało się łącznie 19 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego. Wyniki finalistów eliminacji przedstawiają się następująco:

I grupa - uczniowie szkół podstawowych
Klaudia Czerniec  –  Szkoła Podstawowa w Miłocinie
II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych
Łukasz Krzos – Gimnazjum w Krzczonowie
III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
Rafał Wojtaszko - Zespół Szkół Elektronicznych- Technikum w Lublinie

Nagrody dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych ufundowało Starostwo Powiatowe w Lublinie. Komenda Miejska PSP w Lublinie zabezpieczyła – Jury , prezentacje sprzętu i pokaz sprawności sprzętu i strażaków. Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lublinie – ufundował natomiast posiłki i napoje.
Uczniowie: Klaudia Czerniec, Łukasz Krzos i Rafał Wojtaszko będą reprezentować powiat lubelski podczas eliminacji wojewódzkich OTWP.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa przeciwpożarowego i udział w turnieju. Dziękujemy również dyrekcji szkół, opiekunom uczniów oraz Wójtom i Burmistrzom za przeprowadzenie wstępnych eliminacji szkolnych oraz gminnych.

 

Powrót