Aktualności

Zdjęcie Artykułu

„Młodzież zapobiega pożarom” – finał wojewódzki

29-04-2019

Tegoroczny finał eliminacji wojewódzkich XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest już za nami. W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele 20 powiatów województwa lubelskiego. Powiat Lubelski, w grupie szkół ponadgimnazjalnych, reprezentował uczeń klasy IV Tps Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie Rafał Sulowski.

 
Finał odbył się w dniu 25 kwietnia w sali konferencyjnej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Komisji sędziowskiej przewodniczył st. bryg. Marek Dziedzic. Uczestnicy turnieju zgodnie z regulaminem byli podzieleni na trzy grupy wiekowe: I grupa - uczniowie szkoły podstawowej, II grupa - gimnazjum, III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Każdy powiat miał trzech reprezentantów.
 
Eliminacje składały się z dwóch etapów: testu pisemnego i części ustnej. W pierwszej części młodzież odpowiadała na trzydzieści testowych pytań jednokrotnego wyboru z dziedziny szeroko rozumianego pożarnictwa. Uczestnicy musieli wykazać się szerokim zakresem wiedzy z zakresu pożarnictwa zawodowego i ochotniczego. Z każdej grupy wiekowej do finału ustnego zakwalifikowało się pięć osób, które uzyskały największą ilość punktów z testu pisemnego. 
 
Nasz finalista Rafał, zdobył taką ilość punktów, która pozwoliła mu zakwalifikować się do finału ustnego. W finale odpowiadał na trzy losowo wybrane pytania. Rafał zajął drugie miejsce, ulegając zwycięzcy tylko o 1 pkt. Będzie on reprezentował województwo lubelskie w eliminacjach ogólnopolskich. Finał  centralny XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędzie się w Złotym Potoku (śląskie) w dniach 31.05 – 02.06.2019 r. Opiekunem merytorycznym Rafała jest pedagog szkolny Janusz Sagan.
 
Wszyscy uczestnicy turnieju oraz opiekunowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i podziękowania. Fundatorami nagród oraz upominków dla uczestników byli Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa lubelskiego.
 
Rafałowi życzymy powodzenia na etapie centralnym w Złotym Potoku !!!
 
Powrót