Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Młodzi wokaliści nominowani

11-05-2012

„Jej portret” Bogusława Meca, „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar, „Dni których nie znamy” Marka Grechuty i „Nie daj mi odejść” zespołu IRA, ale również „Laleczka z saskiej porcelany”, „Wróbelek Marcelek” czy „Wesołe przedszkole”. Te i kilkadziesiąt innych polskich piosenek zabrzmiało w czwartek 10 maja w Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie z siedzibą w Piotrkowie.

Choć nie wykonywały ich gwiazdy estrady, lecz uczestnicy Powiatowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”, niektóre występy zrobiły wrażenie zarówno na publiczności jak i jurorach. Po wysłuchaniu prawie 50 utworów członkowie komisji przyznali cztery nominacje do wojewódzkiego finału festiwalu.

Spośród młodych artystów reprezentujących przedszkola, szkoły, kluby i ośrodki kultury z powiatu lubelskiego, w najmłodszej kategorii dzieci w wieku od 6 do 10 lat, nominacje otrzymały Natalia Szyszka ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie i Gabrysia Maj z Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice. Natalia Szyszka, którą przygotowywała instruktorka Anna Grzegorczyk, zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Aparat”, natomiast Gabrysia Maj, razem z opiekunami Dianą Świder i Marcinem Jańczykiem, zyskała uznanie jurorów za wykonanie utworu zatytułowanego „Cud w szafie”.

W kategorii wokalistów w wieku od 11 do 13 lat nominację zdobył Oskar Mituła ze Szkoły Podstawowej w Bychawie za piosenkę „Kto się czubi”, przygotowana pod kierunkiem Krzysztofa Mendykowskiego.

O „Śpiewającego słowika” w finale wojewódzkim powalczy również Kinga Kucharzyk z Zespołu Szkół w Krasieninie. Jury nominowało podopieczną instruktora Piotra Preida, w kategorii artystów w wieku od 14 do 16 lat, za wykonanie utworu „Moknie w deszczu diabeł”.

Oprócz nominowanych miejsca „na podium” zajęli: wśród najmłodszych Olga Sobkowicz z CKiP Gminy Strzyżewice i Laura Łabiga z SP w Krężnicy Jarej, w kategorii wykonawców w wieku 11 – 13 lat Wiktoria Fryc z SP w Niedrzwicy Dużej, Kinga Szyszka z SP w Jabłonnie i Martyna Marek z Bychawskiego Centrum Kultury oraz, wśród najstarszych wokalistów, Agata Pasternak z Publicznego Gimnazjum w Garbowie i Anna Basak z Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie.

Zgodnie z regulaminem konkursu wszyscy wykonawcy prezentowali wyłącznie polskie piosenki, które oceniali Barbara Dziuba ze Starostwa Powiatowego w Lublinie i Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Według jurorów najlepiej zaprezentowali się najmłodsi artyści.

Finał wojewódzki „Śpiewającego słowika” odbędzie się w połowie czerwca w Rykach.

Festiwal zorganizowały Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie z siedzibą w Piotrkowie i Starostwo Powiatowe w Lublinie, a patronem honorowym wydarzenia był starosta lubelski.
Powrót