Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Mammografia w kolejnych gminach

23-07-2012

Niedrzwica Duża i Niemce to kolejne gminy w powiecie lubelskim, w których będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Specjalny ambulans przyjedzie do tych miejscowości na początku sierpnia, ale zainteresowane tą propozycją kobiety już mogą się na mammografię zapisywać.

Można to zrobić telefonicznie pod numerami: 58 666 2 444 i 801 080 007 lub na stronie organizatora: www.fado.pl.

W Niedrzwicy Dużej mammobus będzie stać 7 sierpnia przy Gminnym Ośrodku Kultury, natomiast w Niemcach będzie do dyspozycji 7 i 8 sierpnia na placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z oferty mogą skorzystać pacjentki w wieku od 50 do 69 lat, ponieważ to w tej grupie wiekowej jest notowany największy wzrost zachorowań na raka piersi. Panie nie muszą mieć żadnych skierowań, wystarczy, że zabiorą ze sobą dowód osobisty. Kobiety w wieku do 50 lat, ale nie młodsze niż 35 lat lub powyżej 69 roku życia, również mogą wykonać mammografię, jednak w tym przypadku jest ona płatna i pacjentki muszą mieć skierowanie.

Badania są organizowane w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, a finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Jest bezpieczna i wykonywana przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.
Powrót