Aktualności

Zdjęcie Artykułu

"Lubelskie inspiracje w Kuchni Polskiej" według uczniów ZSP w Niemcach

20-03-2018

15 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Puławach odbył się V Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny „Lubelskie inspiracje w Kuchni Polskiej". Wśród zwycięzców znalazła się grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.

Do konkursu zakwalifikowało się sześć drużyn z klas gastronomicznych województwa lubelskiego i mazowieckiego. Zadaniem uczestników było wykonanie czterech porcji zakąski, której obowiązkowym składnikiem był ser twarogowy. Drugie zadanie polegało na wykonaniu dania zasadniczego z polędwiczki wieprzowej.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach reprezentowali uczniowie klasy pierwszej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Sandra Jeżewska, Sylwia Buss i Piotr Białkowski, którzy wykonali sakiewki z kapustą i twarogiem na oleju dyniowym z purée z pietruszki oraz polędwiczki w sosie balsamiczno-truskawkowym na purée z groszku z imbirem i chipsem z pasternaku. Opiekę merytoryczną nad adeptami sztuki kulinarnej z naszej szkoły sprawowały panie Marta Wolińska i Edyta Drabik, nauczyciele zawodu w ZSP w Niemcach.

Dania zostały przygotowane na wysokim poziomie. Jury w składzie: Agnieszka Filiks, Jean Bos, Jacek Jakubczak oraz Radosław Osek miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Potrawy konkursowe przygotowane przez naszych uczniów zdobyły uznanie wytrawnych kucharzy i uplasowały drużynę na III miejscu.

Gratulujemy młodym uczestnikom konkursu umiejętności i odwagi w realizacji swoich pasji i życzymy dalszych sukcesów. 

Powrót