Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Logotyp Powiatu Lubelskiego

18-10-2019

Logotyp powstał w oparciu o symbole zjawisk charakterystycznych dla Powiatu Lubelskiego.

Logo powiatu

Sygnet ma formę uproszczonej korony królweskiej, którą odczytujemy w pierwszym wrażeniu. Jest to motyw zaczerpnięty bezpośrednio z herbu powiatu, nawiązujący do historii regionu oraz symbolizujący obiekty historyczne (20 zespołów pałacowych i dworskich).

Jednocześnie forma sygnetu symbolizuje na­turę i jej atrybuty. Trójlistne zwieńczenia ko­rony kojarzą się z drzewami i symbolizują bogactwo natury (pomniki przyrody, parki krajobrazowe oraz trzy rezerwaty na terenie powiatu). Pozioma linia pod nimi symbolizuje szlaki i trak­ty, zaś dolna linia falista – wodę, czyli rzeki, któ­re są jedną z głównych atrakcji turystycznych regionu. Całośc staje się syntetycznym przedstawieniem krajobrazu z drzewami, traktem oraz rzeką. Linia falista jest również nawiąza­niem do charakterystycznego, tradycyjnego wzoru na strojach ludowych z regionu (strój krzczonowski). 

Logo powiatu

Logo używa się w celu identyfikacji wizualnej Powiatu Lubelskiego, w szczególności w materiałach promocyjnych i reklamowych, których wydawcą lub wspierającym jest Powiat Lubelski oraz do oznakowania przedsięwzięć organizowanych, współorganizowanych lub współfinansowanych przez Powiat Lubelski.

 

Powrót