Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kulinarny piknik niepełnosprawnych

27-06-2012

„Kulinarne” spotkanie osób niepełnosprawnych odbędzie się w najbliższy czwartek 28 czerwca w Bychawie. Miejscowy Środowiskowy Dom Samopomocy organizuje w Ruinach Zamku nad Zalewem Bychawskim Plenerowy Letni Piknik... Sałatkowy.

Wezmą w nim udział uczestnicy środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej oraz domów pomocy społecznej z różnych części Lubelszczyzny.
– Swój przyjazd do Bychawy zapowiedzieli przedstawiciele środowiskowych domów w Końskowoli, Janowa Lubelskiego, „Misericordia” w Lublinie, a także warsztatów w Krężnicy Jarej oraz domów pomocy „Betania” i im.Wiktorii Michelisowej przy ul.Archidiakońskiej w Lublinie – wylicza Danuta Adamek, dyrektor ŚDS w Bychawie, którego podopieczni również wezmą udział w pikniku.
Zgodnie z hasłem spotkania, jego głównym celem będzie zaprezentowanie umiejętności kulinarnych nabytych podczas zajęć w pracowniach kulinarnych, a także integracja osób z zaburzeniami psychicznymi, poszerzenie wiedzy na temat właściwego odżywiania oraz relaks osób z zaburzeniami psychicznymi na łonie natury.
Zadaniem uczestników pikniku będzie wykonanie sałatek warzywnych lub owocowych przez 3-osobowe delegacje zgłoszonych placówek. O tym jaką konkretnie sałatkę będzie robić dana drużyna zadecyduje losowanie. Po wykonaniu zadania, autorzy będą wyjaśniać sposób przygotowania, a następnie odbędzie się wspólna degustacja konkursowych potraw.
Osoby niepełnosprawne, które nie będą brać udziału w przygotowaniu sałatek będą mogły w tym samym czasie wziąć udział w plenerze plastycznym.
Program kulinarnego spotkania uzupełni prelekcja dietetyczki Barbary Ciecierskiej z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bychawie na temat zdrowego odżywiania, szczególnie w przypadku osób chorych. Całość zakończy konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia i odżywiania oraz zabawy integracyjne.
Powrót