Konkurs wieńców dożynkowych 2013

09-09-2013

W tym roku konkurs wieńców miał nieco inną formułę niż dotychczas. Po raz pierwszy konkursowe propozycje były oceniane nie tylko przez jury, ale również publiczność, która głosowała na specjalnych kartach, a w samej komisji znaleźli się reprezentanci wszystkich gmin, uczestniczących w dożynkach.

Publiczność i jury byli zgodni, że najładniejszy wieniec przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Garbowa.

Drugie miejsce wśród wieńców tradycyjnych zajęło KGW z Wojciechowa, a trzecie sołectwo Karolin z gminy Zakrzew

W kategorii wieńców współczesnych najbardziej spodobał się wieniec mieszkańców Bychawki Pierwszej z gminy Bychawa, na drugie miejsce zdaniem jury zasłużyła Bystrzyca Nowa z gminy Strzyżewice, a na trzecie sołectwo Wronów z gminy Bełżyce.

Wśród głosującej publiczności Starosta Lubelski wylosował los o numerze 367.
Zwycięski los bon 500,00 zł wgrała mieszkanka Konopnicy

W sumie podczas tegorocznego konkursu oceniano 40 propozycji, a w głosowaniu publiczności wzięło udział prawie pół tysiąca osób.