Konkurs „Bożonarodzeniowa Bombka” rozstrzygnięty!

21-12-2016

20 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Lublinie w przedświątecznej atmosferze rozstrzygnięty został konkurs „Bożonarodzeniowa Bombka”, w którym udział wzięli mieszkańcy powiatu lubelskiego.

Do konkursu zgłoszono 90 bombek wykonanych techniką dowolną. Jury w składzie: Pani Agnieszka Wróblewska – Przewodnicząca Komisji Konkursowej, Pan Jan Czubak, Pani Renata Rejnowska oraz Pani Irena Gołębiewska dokonało oceny bombek, biorąc pod uwagę ich walory estetyczne tj. zastosowaną kompozycję, kolorystykę i użyte dodatki, oryginalność pomysłu oraz dobór wykorzystania materiałów plastycznych.

Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Bronisława Gustaw i Franciszek Grzegorczyk

II miejsce - Alfreda Rogowska

III miejsce - Weronika Fus

Ponadto Komisja przyznała 15 wyróżnień:

1. Weronika Golik
  2. Mieczysław Choma
  3. Dominika Pietraszewska
  4. Magdalena Mika
  5. Danuta Wójtowicz
  6. Róża Wysocka
  7. Michał Pawłowski
  8. Helena Migryt
  9. Janina Dudek
  10. Zofia Zińczuk
  11. Damian Wardol
  12. Marzena Bielecka
  13. Janina Podleśna
  14. Honorata Szczęśniak
  15. Katarzyna Psuj

Nagrody i wyróżnienia wręczali Dariusz Gajo z zarządu powiatu oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie Beata Janiszewska-Brudzisz.

Podczas uroczystości odbyły się również warsztaty rękodzieła na tle wspaniałych, świątecznych ekspozycji wystawców. Pani Sabina Ozimek i Pani Katarzyna Orzeł przeprowadziły warsztaty zdobienia bombek.  Pani Bożena Szyszko wykonała z uczestnikami świąteczne stroiki, natomiast Pani Agata Pietrzak pokazała jak wykonać pięknego anioła. Wystąpiła również Kapela Ludowa OSP Czerniejów, która wprowadziła nas w uroczysty nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.