Kolejna droga w Powiecie Lubelskim

04-07-2017

30 czerwca, Starosta Lubelski Paweł Pikula, Wójt Gminy Jastków i zaproszeni goście, dokonali uroczystego otwarcia, przebudowanej drogi powiatowej Garbów – Ożarów – Sadurki o łącznej długości ponad 8 km. Gmina Jastków może pochwalić się nową nawierzchnią o długości 5,82 km a Gmina Garbów 2,36 km.

Zarząd Powiatu w Lublinie otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa promesę z rezerwy subwencji ogólnej, z której kwotę 1 455 359 zł przeznaczył na tą inwestycję. Gmina Jastków przekazała kwotę ponad 1,6 mln zł a Gmina Garbów prawie 669 tys. zł. Resztę wydatków pokrył Powiat Lubelski. Co dało łączną kwotę ponad 6 mln zł.
Mieszkańcy nie tylko mogą cieszyć się z nowej drogi ale także z chodników o łącznej długości 8 km, jak również z 12 szt. pełnowymiarowych zatok autobusowych w tym 2 szt. na terenie Gminy Garbów i 10 szt. w Gminie Jastków.

Czekamy na kolejne nowe i bezpieczne drogi w Powiecie Lubelskim.