Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolacja dla Mola

15-09-2014

Jeszcze tylko przez tydzień Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie w powiecie lubelskim przyjmuje propozycje w kolejnej edycji literacko-kulinarnego zabawy "Danie dla Mola".

Jubileuszowy, organizowany po raz piętnasty, konkurs tym razem odbywa się pod hasłem "Kolacja dla Mola". Zadaniem uczestników jest odnalezienie w literaturze pięknej opisu przygotowania, serwowania i delektowania się smakiem dań, które można podać zarówno podczas kameralnego spotkania we dwoje, albo uroczystej kolacji dla ważnych gości lub prywatnych pogawędek z przyjaciółmi.
 
Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko autora oraz tytuł książki, miejsce, rok wydania i numer strony, na której znajduje się opis.
 
Zgodnie z tradycją podczas finału uczestnicy konkursu nie tylko zaprezentują wybrane fragmenty lub własne prace, ale też przyrządzą opisane potrawy.
 
Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy wykonywanego zawodu. Wystarczy, że lubi czytać książki i potrafi odnaleźć smakowite ich fragmenty.
 
Propozycje można przekazywać osobiście do siedziby biblioteki przy ul. Piłsudskiego 34 w Bychawie albo redakcji "Głosu Ziemi Bychawskiej" przy ul. Partyzantów 1. Są one także przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresami: biblioteka.bychawa@gmail.com lub gazeta@bychawa.pl. 
 
Termin dostarczania propozycji upływa 20 września, natomiast finał konkursy jest planowany na drugą połowę tego miesiąca w restauracji "U Saszy" nad zalewem Podzamcze.
 
Powrót