Kiermasz wielkanocny

04-04-2019

W dniach od 1 do 3 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbył się tradycyjny kiermasz wielkanocny, na którym swoje dzieła zaprezentowały Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w Załuczu i Bystrzycy oraz Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie.

Kiermasz był wyjątkową okazją do zakupu rękodzieła artystycznego wykonanego przez uczniów placówek kształcenia specjalnego z terenu powiatu lubelskiego. Na stoiskach można było znaleźć ozdoby wielkanocne, pisanki, palmy, unikatowe dekoracje, drewniane skrzynki zdobione techniką decoupage, ręcznie robione serwety i niepowtarzalne kartki wielkanocne. Twórcy zaprezentowali piękną ceramikę oraz mnóstwo przedmiotów, które mogą wspaniale zdobić wielkanocny stół i dom. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem pracowników i klientów naszego urzędu.